В Україні очікується зниження валового збору пшениці врожаю-2016 через відставання темпів озимої сівби – ІА «АПК-Інформ»

В Україні станом на 7 жовтня озимою пшеницею засіяно 4,34 млн. га, що на 11% поступається показнику на аналогічну дату минулого сезону (4,89 млн. га).

Сформована ситуація обумовлена як агрокліматичними умовами (брак вологи в ґрунті), так і затримуванням збиральної кампанії у сегменті кукурудзи й інших пізніх культур. Про це 8 жовтня повідомив аналітик зернових ринків ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

«Навіть прогнозний показник посівних площ озимої пшениці під урожай-2016, що озвучується Мінагропродом, становить менше 6,2 млн. га, що істотно нижче за торішній (6,8 млн. га). Також не виключена ситуація, що несприятливі умови збережуться і надалі й підсумкові посівні площі під культурою виявляться ще меншими», - відзначив аналітик.

За прогнозами А.Купченка, якщо аграрії здійснять пізню сівбу, то при перезимівлі сходи пшениці можуть виявитися ослабленими, що призведе до їхньої загибелі, а також позначиться на якості зерна.

«Таким чином, з урахуванням того, що валовий збір української пшениці більш ніж на 95% формується озимою зерновою, то наступного сезону очікується скорочення її виробництва і можливе збереження тенденцій у браку зерна борошномельних кондицій», - підсумував він.

Обсяг пшениці борошномельних кондицій в Україні в 2015/16 МР оцінюється в 5 млн. тонн – ІА «АПК-Інформ»

 

Про асоціацію

Cпілка «Борошномели України» створена для підтримки українських виробників борошна, круп, та інших продуктів переробки зернових.

Ми у соціальних мережах

  

Останні новини

«
»

Контакти

  01030 м. Київ
  вул. Золотоворітська, 6-Б
  +38 (044) 239-93-74
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.