Україна збільшила експорт виробів з зерна і борошна до ЄС – Павленко

Україна збільшила експорт виробів з зерна і борошна до ЄС – Павленко

Україна за 9 місяців 2015 збільшила обсяг експорту до Європейського союзу виробів із зерна та хлібних злаків на $7,5 млн. (+36,1%), продукції борошномельно-круп'яної промисловості – на $3,9 млн. (у 1,6 рази).

Про це йшла мова під час зустрічі міністра аграрної політики і продовольства України Олексія Павленка з президентом Європейської асоціації торгівлі зерновими та олійними культурами (COCERAL) Яною Кляйншмідт в Брюсселі, повідомила 5 листопада прес-служба Мінагропроду.

За словами О.Павленко, найбільшу частку у структурі експорту сільгосппродукції з України в країни ЄС за звітний період займали зернові злаки (кукурудза, пшениця, ячмінь, сорго) – $947,5 млн., вироби із зерна та хлібних злаків (спагеті, макарони, вафельні пластини, сухе тісто) – $28,4 млн. За 9 місяців п.р. експорт зернових злаків в ЄС скоротився на $544 млн. (-36,5%).

«Україна за природно-кліматичними, грунтовими та іншимм умовами має значний потенціал для нарощування виробництва високоякісної продукції, зокрема зернових. Незважаючи на складні, посушливі погодні умови 2015 р., валове виробництво зерна очікується в межах 59-60 млн. тонн. Це повністю задовольнить внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави, а також забезпечить хороший потенціал для експорту», – зазначив міністр.

Також він додав, що Україна в 2014-2015 рр. повністю використала квоти на постачання зерна в ЄС в рамках автономних торгових преференцій в обсязі 950 тис. тонн.

Україна з початку 2015/16 МР поставила на зовнішні ринки 13,4 млн. тонн зерна і 89 тис. тонн борошна

Україна в 2014/15 МР наростила експорт борошна завдяки зміні географії постачання – експерт

Обсяг виробництва борошна та хліба в Україні на 1 жовтня знизився в порівнянні з торішнім на 11,5% - Держстат

Про асоціацію

Cпілка «Борошномели України» створена для підтримки українських виробників борошна, круп, та інших продуктів переробки зернових.

Ми у соціальних мережах

  

Останні новини

«
»

Контакти

  01030 м. Київ
  вул. Золотоворітська, 6-Б
  +38 (044) 239-93-74
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.