Скорочення часу проведення фітосанітарної експертизи заощадить аграріям 1 млрд. грн.

Ухвалення урядом добровільного принципу отримання карантинного сертифіката та зменшення терміну видачі фітосанітарного сертифіката зменшує корупцію і спрощує умови ведення бізнесу.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа, повідомила 5 березня прес-служба Мінагропроду.

«Логіка дуже проста. Якщо господарюючий суб'єкт відчуває ризики, він може добровільно отримати карантинний сертифікат. На нормативно-правовому рівні проблему знято», - зазначив він.

Також заступник міністра додав, що нові правила дозволяють аграріям направляти зекономлені кошти на розвиток господарств і сільських територій. «За нашими розрахунками, йдеться про 20 грн. економії з кожної тонни зерна. Тобто при експорті в межах 37-38 млн. тонн цей показник складе понад 700 млн. грн.», - повідомив В.Лапа.

За його словами, від скорочення часу проведення фітосанітарної експертизи з 5 сут. до 24 год. аграрії збережуть близько 1 млрд. грн. «Раніше кожна доба простою коштувала $0,5 за тонну зерна, тобто за 5 днів простою суден і вагонів втрачалося $2,5 на тонні зерна», - додав він.

Про асоціацію

Cпілка «Борошномели України» створена для підтримки українських виробників борошна, круп, та інших продуктів переробки зернових.

Ми у соціальних мережах

  

Останні новини

«
»

Контакти

  01030 м. Київ
  вул. Золотоворітська, 6-Б
  +38 (044) 239-93-74
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.