• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Мінагропрод і суб'єкти зернового ринку підписали меморандум про узгодження обсягів поставок зерна

Одним з головних чинників збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями в Україні вже сьомий рік поспіль є Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб'єктами господарювання - експортерами зерна.

В ц.р. меморандум був підписаний 28 липня, що фактично ознаменувало початок нового МР, проте узгодження експортних показників відбувається пізніше в рамках додатків до меморандуму. Про це 19 жовтня повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

«Ми раді повідомити, що додаток до меморандуму з узгодженими обсягами експорту пшениці підписаний 18 жовтня (з можливістю перегляду обсягів непродовольчої пшениці в січні 2018 р.) з наступними узгодженими показниками: загальний обсяг пшениці - 16,5 млн. тонн, експорт продовольчої пшениці - 10,7 млн. тонн, експорт непродовольчої пшениці - 5,8 млн. тонн», - уточнюється в повідомленні.

Відзначається, що даний документ повинен забезпечити передбачуваність і гнучкість ринку в питаннях експорту зернових культур, які є важливими факторами успішної експортної діяльності.

«Вперше меморандум про співпрацю на ринку зерна був укладений між державою і зерноторговими компаніями в 2011/12 МР і виявився дієвим механізмом реалізації як інтересів держави про необхідність стабілізації споживчого ринку зерна і забезпечення продовольчої безпеки, так і намірів зерноторгових компаній з планування обсягів експорту та формування прозорих правил взаємодії з державою на ринку зерна. Ця тенденція співпраці між представниками бізнесу та Мінагропродом була збережена. На цьому тижні Європейська Бізнес Асоціація, що представляє провідних гравців зернового ринку, підписала додаток до меморандуму про взаєморозуміння між Мінагропродом і суб'єктами ринку зерна», - зазначила виконавчий директор Комітету зернових і олійних культур ЄБА Ірина Душник.

 

Розробка сайту - Attico