Киргизстан не зможе конкурувати на ринку борошна із країнами ЄАЕС

Киргизстан не зможе конкурувати на ринку борошна із країнами Євразійського економічного союзу після вступу до нього.

Про це 18 червня заявив голова Союзу підприємців Киргизстану Рустам Жунушев, повідомило агентство 24.kg.

За його словами, на сьогоднішній день у КР існує ввізне мито на борошно. Як тільки договір про входження країни до ЄАЕС набуде чинності і відкриються митні кордони, мито скасують. У зв'язку із цим на ринок КР потрапить більш дешеве борошно з Казахстану.

"При відкритті митних кордонів і скасуванні мита на ввезення борошна продукція вітчизняних борошномелів стане неконкурентоспроможною... Тому ми просимо владу ввести нульову ставку імпортного мита на ввезення пшениці. Тільки в цьому випадку вітчизняний борошномельний ринок зможе витримати конкуренцію із країнами ЄАЕС ", - відзначив Р.Жунушев.

У свою чергу, керівник селянського господарства "Каирма" Віктор Самсонов відзначив, що аграрії активно співробітничають із представниками борошномельної галузі.

"Якщо влада не підтримає галузь у зв'язку із вступом КР до ЄАЕС, то вона перестане існувати. Для нас це значна проблема. Ми просто не знаємо, куди будемо збувати продукцію. Можливо, скоротяться посівні площі зернових культур, а це може негативно позначитися на продовольчій безпеці країни", - підкреслив він.

Про асоціацію

Cпілка «Борошномели України» створена для підтримки українських виробників борошна, круп, та інших продуктів переробки зернових.

Ми у соціальних мережах

  

Останні новини

«
»

Контакти

  01030 м. Київ
  вул. Золотоворітська, 6-Б
  +38 (044) 239-93-74
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.