Розвиток внутрішнього ринку борошна в Україні стримують зниження чисельності населення і зміна культури харчування - експерт

виробництво борошна

Аналізуючи тенденції та перспективи розвитку внутрішнього ринку борошна в Україні, можна виділити два базових тренди - скорочення чисельності населення країни і зміна його структури, а також зміна споживчих уподобань українців.

Про це в своїй доповіді на семінарі «Ринки зерна і борошна Середньої Азії» в Алмати повідомив директор асоціації Борошномелів України Родіон Рибчинський.

«Так, згідно з даними офіційної статистики, чисельність населення в Україні в 2017 р. становить 42,8 млн. осіб, що на 8% менше, ніж у 2007 р. При цьому, темпи зниження чисельності сільського населення дещо вище і складають в середньому 1,3% щорічно, проти темпів скорочення міського населення на рівні 0,8% щорічно», - зазначив експерт.

Подібна тенденція, за його словами, обумовлює зниження попиту на борошно в роздрібному продажі. Крім того, відзначаючи планомірне підвищення середньо заробітної плати в Україні, в середньому на 15% щорічно, можна констатувати зміну культури харчування і зниження споживання борошняних виробів, що призводить до скорочення попиту на борошно вже з боку підприємств, що виробляють цю продукцію.

«Згідно з нашими оцінками, виробництво борошняних виробів в Україні скорочується в середньому на 9% щорічно. У сукупності ці тренди обумовлюють гостру потребу в розвитку експорту борошна», - підкреслив Р.Рибчинський.

Україна з початку 2017/18 МР експортувала 166 тис. тонн борошна

Темпи приросту світового використання зерна в продовольчих цілях в найближчі 10 років сповільняться - експерт

Україна в 2016/17 МР експортувала рекордні 400 тис. тонн борошна - ПАТ «Аграрний фонд»

Про асоціацію

Cпілка «Борошномели України» створена для підтримки українських виробників борошна, круп, та інших продуктів переробки зернових.

Ми у соціальних мережах

  

Останні новини

«
»

Контакти

  01030 м. Київ
  вул. Золотоворітська, 6-Б
  +38 (044) 239-93-74
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.